Nápoveda

Nápoveda, rady ako používať stránku a často kaldené otázky

Na čo slúži portál TopCena.sk?

O tom, čo je táto stránka a na čo slúži je možné dočítať sa v sekcii O nás.

Ako sa zaregistrovať na TopCena.sk?

Registrácia na stránku TopCena.sk je jednoduchá. Ak prezeráš web cez svoj počítač, stačí kliknúť na oranžové tlačítko Prihlásenie / Registrácia vpravo hore. Následne Ti vybehne prihlasovacie okno a ak ešte nemáš u nás vytvorený účet, klikneš na odkaz v spomínanom okne: „Zaregistrovať sa„. V zmenenom okne, ktoré sa Ti ukáže zadáš už len svoje užívateľské meno, platnú e-mailovú adresu a zvolíš si heslo. Treba ešte zaškrtnúť políčko, že si čítal Podmienky používania a súhlasíš s nimi a niekedy treba prejsť aj cez jednoduchý overovací systém, ktorý zisťuje len to, či si človek a zároveň tvorí ochranu proti neželanému spamu.
Ak to všetko máš, klikneš na tlačidlo ZAREGISTROVAŤ a na tvoj mail, ktorý si pred chvíľou v danom okne uviedol Ti príde overovací odkaz. Ak Ti mail neprišiel, treba chvíľu počkať, prípadne si treba občas pozrieť aj priečinok spam, či správa neskončila práve tam. Ak Ti správa prišla, klikni na daný odkaz a je to. Tvoj účet je vytvorený a potvrdený.
Ak prezeráš náš web cez svoj mobil alebo tablet, postup je takmer identický len namiesto tlačidla Prihlásenie / registrácia je tam malá oranžová ikonka s osobou, ktorej hlava pripomína bombu. :) Po jej zvolení sú ďalšie kroky už identické ako pri počítači, viď. vyššie.

No ak máš stále napriek tomu pri registrácii akékoľvek problémy, neváhaj nás kontaktovať cez kontaktný formulár.

Kto môže uverejňovať ponuky na stránke?

Portál TopCena.sk je určený pre ľudí, ktorí tu chcú zdieľať a nachádzať zaujímavé cenové ponuky. Ktokoľvek sem môže zavesiť ponuku, za predpokladu že nie je obchodníkom, ktorý je s danou ponukou priamo spojený. TopCena totiž nie je nástrojom pre marketingovú propagáciu obchodov ale miestom pre komunitu hľadajúcu tipy na výhodné ponuky.

Aké ponuky je tu možné uverejniť?

Akékoľvek. Portál je však primárne zameraný na cenové „Bomby“, preto je najužitočnejšie zverejniť takú ponuku, ktorá je široko ďaleko najvýhodnejšia v porovnaní s inými.
Napr. zháňaš pre seba na internete nový mobil s určitými parametrami. Urobíš si cenové porovnávanie v danej kategórii mobilov, až nakoniec po dlhšom hľadaní nájdeš tú najlepšiu ponuku. Nemusí to nevyhnutne byť tá najlacnejšia ale povedzme, že je to tá najvýhodnejšia ponuka vzhľadom na kvalitu produktu, ponúkané doplnky či služby. A keď už si si dal takú námahu s vyhľadaním top mobilu za top cenu, rozhodneš sa, že si to nenecháš len pre seba ale podelíš sa aj s komunitou, aby ostatní už nemuseli tak prácne zháňať to, čo si ty už našiel. Veď skôr či neskôr podobnú službu preukáže niekto iný zas tebe. Na záver sa treba len uistiť, že daná ponuka nebola v poslednom mesiaci už na portáli zverejnená.

Aké typy ponúk sú na portáli TopCena?

V hlavnom menu možno nájsť Ponuky – napr. výhodné online cenové ponuky ale i ponuky v kamenných obchodoch, zaujímavé zľavy či tipy na rôzne kupóny z e-shopov atď., potom Súťaže – či už o finančné výhry, vecné ceny, či iné odmeny nájdené kdekoľvek na nete alebo i v kamenných obchodoch a napokon – ak by si sa chcel niečo dozvedieť, prediskutovať, alebo máš nejakú radu, prosbu, nápad, či špeciálny tip, môžeš na tieto účely využiť aj Diskusiu.

Ako zavesiť ponuku na portál?

V prípade že používaš stránku na tvojom počítači, klikni na oranžové tlačidlo Pridaj + nachádzajúce sa vpravo hore alebo v prípade, že používaš mobil či tablet zvoľ ikonku tvojho účtu a vo vysúvacom menu vyber „Pridať ponuku„. Následne si vyber druh príspevku (ponuka, súťaž alebo diskusia), ktorý chceš pridať. Zadaj url adresu ponuky (ak obsahuje) a doplň čo možno najviac potrebných údajov a potom už len klikni na odoslať. Tebou pridaný príspevok bude po schválení zverejnený. Po odoslaní a pred schválením príspevku ho môžeš ešte skontrolovať a prípadne aj editovať.

Ako používať hľadanie na stránke?

Vyhľadávací panel (na vrchu stránky) možno použiť na hľadanie konkrétnych ponúk, produktov, tém či predajcov zverejnených na stránkach TopCeny. Stačí napísať predmetné slovo a v momente sa objavia výsledky na hľadaný obsah, či už podľa nadpisu ponuky, názvu predajcu, názvu produktu alebo podľa kľúčových slov.

Na čo slúži hlasovanie?

Hodnotiace tlačidlá (červené plus a modré mínus) nachádzajúce sa pri každej ponuke slúžia registrovaným užívateľom stránky TopCena.sk na zjednodušené vyjadrenie ich názoru k zverejnenej ponuke, zľave či súťaži. Ak nejaká ponuka získa dostatočný počet plusových hlasov, je zaradená medzi „Bomby“ a bude na stránke zvýraznená a posunutá do popredia.
Ponuku, ktorá nie je podľa názorov návštevníkov stránky tak zaujímavá, možno ohodnotiť mínusovým tlačidlom. I v takom prípade však v záujme komunity odporúčame hlasujúcemu zdôvodniť svoje ohodnotenie v detaile ponuky vecným a konštruktívnym komentárom.

Koľkokrát je možné hlasovať?

Každý návštevník stránky môže za každú zverejnenú ponuku hlasovať len raz. Aj preto je hlasovanie umožnené len registrovaným členom TopCena komunity. Množstvo ponúk, ktoré je možné hlasovaním ohodnotiť, je neobmedzené.

Hlavné menu

Hlavné menu (na vrchu stránky) slúži užívateľom na presúvanie sa medzi jednotlivými sekciami webu. Na výber sú hlavné typy sekcií: Ponuky – zobrazí všetky zdieľané cenové ponuky, zľavy či kupóny, Súťaže – zobrazí odkazy na všetky užívateľmi zdieľané súťaže a keďže TopCena je svojou podstatou nákupné fórum, nachádza sa tu i užívateľská Diskusia.
Ďalej sa v menu nachádzajú Kategórie, voľbou ktorých sa zobrazia ponuky konkrétneho druhu (Biela technika, Počítače, Oblečenie a pod.)
Ak chce návštevník stránky zobraziť všetky ponuky bez ohľadu na typ či kategóriu, stačí ak sa vráti na hlavnú stránku a to výberom tlačidla: Domov.

Filtrovanie príspevkov

Pri výbere jednej zo sekcií Ponuky alebo Súťaže je možné filtrovať danú sekciu podľa kategórie. Ak si návštevník zvolí jednu z kategórií (šedé tlačítko), ukážu sa mu buď zvlášť Ponuky alebo zvlášť Súťaže v danej kategórii.
Ak si užívateľ zvolí kategóriu z hlavného menu (červené tlačítko) budú sa mu príspevky zobrazovať len v rámci zvolenej kategórie avšak vo všetkých sekciách (Ponuky i Súťaže).

Poradie príspevkov

Príspevky v sekciách Ponuky a Súťaže je možné zoradiť troma spôsobmi:
– podľa užívateľského hodnotenia (primárne z ponúk za posledný mesiac) – kliknutím na tlačidlo Bomby
– podľa času pridania – kliknutím na tlačidlo Nové
– podľa počtu komentárov (primárne z ponúk za posledný mesiac) – kliknutím na tlačidlo Komentované.
V sekcii Diskusia je možné príspevky zoradiť podľa času pridania – tlačidlo Nové a podľa najdiskutovanejších (primárne za posledný mesiac) – tlačidlo Komentované.

Top Bomby a Top Predajcovia

Na každej stránke i podstránke vpravo od zobrazených ponúk, detailov ponúk, či diskusných príspevkov možno nájsť menšie okná označené ako Top Bomby a Top Predajcovia. V okne Top Bomby sa vždy nachádzajú tie najlepšie hodnotené cenové Bomby a to konkrétne za Týždeň / za Mesiac / či Celkovo.
V okne Top Predajcovia sú potom uvedení predajcovia a ich e-shopy s najlepšie hodnotenými ponukami podľa užívateľov na TopCene.

Ako pridať komentár?

Ak chceš komentovať nejaký príspevok, je možné tak spraviť jednoducho pomocou pridania odpovede (v detaile každej ponuky či príspevku na spodku). Komentovať možno prostredníctvom účtu na TopCene alebo zadaním platnej e-mailovej adresy. V blízkej dobe plánujeme pridať možnosť komentovať aj prostredníctvom účtu na Facebooku.
Minimálne Tvoj prvý príspevok musí byť najprv schválený aby sa zobrazil. Ďalšie príspevky, po prvom schválenom, sa zvyčajne objavujú už ihneď.

Obsah komentárov

TopCena je komunitou ľudí hľadajúcich najlepšie ponuky na internete. Konštruktívnym komentovaním a prispievaním do komunity sa portál stáva lepším a hodnotnejším nástrojom pre všetkých jeho užívateľov a návštevníkov.
Prispieť je teda vhodné svojim názorom, radou, otázkou, poukázaním na ešte výhodnejšiu ponuku, či len poďakovaním sa za zverejnenie ponuky.
Pri komentovaní by však návštevník mal dodržiavať etické a morálne zásady a pravidlá správania sa a rešpektovať názory iných používateľov. Užívateľ je takisto povinný pri komentovaní a nielen vtedy dodržiavať Podmienky používania.

Voľba a zmena avataru

Po prihlásení sa do účtu si môžeš zvoliť ľubovoľný avatar (pokiaľ neodporuje Podmienkam používania). Klikneš na ikonku svojho účtu (vpravo hore) a z rozbalovacieho menu vyberieš „Profil“. V ňom máš na výber „Zmeniť profilovú fotku“. Následne máš na výber buď nahrať súbor z tvojho pc/tabletu/mobilu alebo spraviť fotku cez web kameru. Rovnakým spôsobom si môžeš svoj avatar kedykoľvek zmeniť.

Voľba a zmena hesla, zabudnuté heslo

Heslo si každý užívateľ volí pri registrácii. Musí mať minimálne 6 znakov. Po prihlásení sa do účtu si môže používateľ svoje heslo takisto kedykoľvek zmeniť. Stačí si kliknúť na ikonku svojho účtu (vpravo hore) a z vysúvacieho menu vybrať „Nastavenia“. V nich si môže užívateľ po zadaní súčasného hesla zmeniť heslo na nové a takisto si tam môže zmeniť e-mail. Nový e-mail treba potvrdiť rovnako ako pri registrácii kliknutím na potvrdzovací link, ktorý užívateľovi príde do jeho e-mailovej schránky (niekedy treba skontrolovať aj priečinok spam).

Máš na nás ďalšie otázky?

Tak nás neváhaj osloviť prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

Registrovať účet
Vitajte na TopCena.sk!

Obnoviť heslo